Yemek Zamanı Elektronik Aletleri Kapatan Karabiber Değirmeni


Çocukları yola getirmek için terlik kullanan anneler bilir, o çocuklar o terliği yemeden yemek masasına gelmez. Küçük çocuk televizyondaki çizgi filme dalmıştır, ablası elinde telefon mesajlaşmaktadır, baba ise bilgisayar başında haber sitelerini dolaşmaktadır. “Hadi yemek hazır, sofraya!” bağrışlarınız hiç kimsenin umurunda olmaz. Durun! Şimdi o terliği yavaşça yere bırakın çünkü Dolmio bu sorununuza çare olacak bir yeni girişim ile karşınızda. O masada masumca duran karabiber değirmeni artık sizin en güçlü silahınız. Bir kere çevirin ve tüm elektronik aletler kapansın, böylece ilgiyi kendinize çekip herkesi sofraya oturtabilirsiniz.

Psfk’nın haberine göre Avustralya’daki bir takım araştırmalar orta halli bir ailenin evinde yaklaşık 12 tane elektronik aletin bulunduğunu saptamış. Bütün dikkatimizi dağıtan bu teknoloji ile aile üyelerinin ev içinde iletişim kurması giderek güçleşiyor. Avustralyalı ebeveynlerin %69’u yemek masasında tablet, telefon, TV gibi teknolojilerin kullanılması yüzünden kavga çıktığına şahit olmuş. Yani aslında aile üyeleri masaya otursalar bile teknolojik aletler dikkatlerini dağıtmaya devam ediyor.

Avustralya’dan çıkan bu yeni iş fikri Dolmio Pepper Hacker, yemeklerinize baharat katmanın yanında yemek masasında dikkat dağıtan tüm o elektronik cihazları kapatmanızı sağlıyor. Artık yemek masasında aile üyeleri ile o gün neler yaptığınıza dair güzelce sohbet edebilirsiniz. Dolmio Pepper Hacker şimdilik Türkiye’de olmayabilir ama Avustralya’daki evlerde yaygınlaşınca eminiz ki Türkiye’ye de gelecektir.

Dolmio bazı teknoloji bağımlısı evlerde, elektronik aletler kapanınca yemek masasında neler olduğuna dair gizli kamera ile deneyler yapmış. Sonuç: Teknolojinin olmadığı bir evde yemek masasındaki sohbetler ve aile iletişimi oldukça artmış. Bu deneylere ait Dolmio’nun eğlenceli videosunu yukarıda izleyebilirsiniz.

Web Sitesi: dolmio.co.uk


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *