Tuvalete Atılabilen Doğa Dostu Gebelik Testi


Evde uygulanan hamilelik testlerinin tasarımında, 30 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana çok az değişiklik oldu. En bilinen yenilik, testlere doğruluğunu artıran ve okuma sürecini kolaylaştıran dijital bileşenler eklemek olmuştur. Bu da tek kullanımlık bu ürünün fiyatında bir artışa sebep olmuştur. Şimdi ise, geleneksel testlerin yenilikçi yeniden tasarımı olan doğa dostu gebelik testi Lia, kar marjından çok sürdürülebilirlik ve gizlilik ilkesine dayanıyor.

Springwise’ın haberine göre; Lia, Philadelphia merkezli ve Integrated Product Design programının bir parçası olan starup Lia Diagnostics tarafından tasarlandı. Bu sağduyulu, çözünebilir kit kredi kartı boyutunda ve açıldığında günlük hijyenik ped boyutuna geliyor. Üzerine işemek için kullanıcıya geniş bir alan sağlayarak süreci daha kolay hale getiriyor. Ürün seslülozdan yapılmış olduğu için, kullanıldıktan sonra tuvalete atılabiliyor. Bu sayede ürünü ihtiyata atabilir ve atık olarak saklamanız gerekmez. Ayrıca test sonucu yanlış anlaşılmaya ya da okumaya ihtimal vermeyecek şekilde diğer testlerden daha geniş bir alanda gösteriliyor.

Lia Diagnostics şu an Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’ndan onay almayı amaçlıyor ve gelecek yatırımları bekliyor fakat yine de bu doğa dostu kiti 2017’de piyasaya sunmayı umuyorlar.

Doğa dostu yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: liadiagnostics.com


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *