Sipariş verirken kararsız kalmayın

Sipariş Verirken Kararsız Kalmayın - Dish.fm

Sipariş verirken kararsız kaldığınız oldu mu? Ya alacağınız yemek haddinden fazla yağlıysa? Ya içmek istediğiniz limonata fiyatını hak etmiyor ise? Ya o tatlıyı en güzel yapan restoran burası değilse? Dish.fm ile bu sorun ortadan kalkıyor!

Yakın zamanda bazı uygulamaların, belirli kriterlerde restoran veya kafe seçimi konusunda yardımcı olduğunu gördük. Fakat Dish.fm; restoranların spesifik özelliklerinden değil, onların müşterilerine sunduğu ürünlerin özelliklerinden yola çıkarak kullanıcılara bulundukları yerdeki en güzel ürünü öneriyor.

Şimdilik sadece Apple Store üzerinden indirilebilen Dish.fm uygulaması ile kullanıcılar, belirledikleri özel bir restoran veya kafe menüsünde yer alan ana öğünler, içecekler, tatlılar, nargileler vs. arasından en özelini seçebiliyor. Dish.fm kendi yorum ve puanlama veri tabanını kullandığı gibi; Foursquare, Yelp ve diğer ilgili sitelerin de içeriklerini harmanlayıp ilgili ürünleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu sayede her bir yemek, içeçek vb. için puanlama, yorumlar ve fotoğraflar incelenebiliyor.

İngiliz Virgin Adaları merkezli Farminers Invest tarafından yaratılmış olan bu uygulama için şimdilik San Francisco ve New York ön planda tutulmuş. Ancak firma, yakın zamanda tüm ABD ve Avrupa’da aktif olacaklarını belirtiyor.

Uygulamanın yayılması durumunda restoran ve kafe sahipleri rekabet için artık daha titiz davranacaktır. Müşterilerin aradıklarını bulmasını kolaylaştıracak başka ne tür iş fikirleri ortaya atılabilir dersiniz?

Web sitesiwww.dish.fm
Kaynak: FikirciBaba.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikBill Gates ’in Serveti 7 Milyar Dolar Arttı
Sonraki İçerikMudurnu Piliç Bayilik
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
  • Ertan

    oink diye bişey vardı bi ara oda buna benzer şekilde çalışıyordu ama yeteri kadar ilgi göremeyince kapandı diye biliyorum. onda da menüdeki ürünler rate ediliyordu…