Kemik iletimi teknolojisi kullanan şapka

Kemik iletimi

Bone conduction *(kemik iletimi) ile ses işitme sistemleri her geçen gün yaygınlaşıyor. Google Gözlük‘ün özelliklerinin yavaş yavaş netlik kazanmasıyla birlikte ortaya atılan dedikodular gözlüğün de bu teknolojiyi kullanacağı yönünde. Şimdi de, kemik iletimi teknolojisini kullanarak yeni bir iş fikri yaratan Max Virtual, yeni Cynaps kulaklık – mikrofon kitiyle karşımızda. Cynaps aslında kulaklık ve mikrofondan ziyade bir şapka.

Bir çok farklı renk seçeneği ile gelen Cynaps; dünyanın ilk Bluetooth kullanan ve bir şapka içerisine gizlenmiş kemik iletimli kulaklık kiti. Ürünü kullanmak için hiç bir ekstra cihaz kullanmanıza gerek yok, sadece şapkayı kafanıza geçirmeniz yeterli. Şapka, eşlenen cihaz üzerinden gelen sesi titreşimler yollayarak iç kulağa iletiliyor. Bu sayede bir yandan istediğiniz müziği dinlerken diğer taraftan çevrede olan biten her şeyi duymaya devam ediyorsunuz. Cynaps’ı diğer kemik iletimli kitlerden ayıran en büyük özelliği ise normal hayatta kullanılabilecek bir şapka görünümünde olması.

Cynaps, Bluetooth özelliği bulunan tüm cihazlarla eşlenebiliyor. Üzerinde bulunan mikrofon sayesinde ise telefonunuzla eşlediğiniz Cynaps üzerinden sesli kontrol sağlayabiliyorsunuz. 30 gün bekleme süresi olan kit ile şarjı bitmeden 6-10 saat arasında konuşabiliyorsunuz. Cynaps, kargo dahil 69 dolara web sitesi üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulmuş.

*Kemik iletimi nedir?

Sesin; kulaklık olmadan, titreşimler vasıtasıyla kemikler üzerinden iç kulağa iletilip duyulması manasına geliyor. Kemik iletimi sayesinde dış ortamdan gelen sesi işitmeye devam ederken, teknolojiyi barındıran cihaz üzerinden gelecek olan sesi de aynı anda duyabilirsiniz. Titreşimler vasıtasıyla duymanızı sağladığından ötürü dışarıya ses vermez, sesi sadece siz duyarsınız.

Kemik iletimi teknolojisini kullanan başka ne gibi ürünler tasarlanabilir dersiniz?

Web sitesi: www.maxvirtual.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikPopeyes Bayilik
Sonraki İçerikEdufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları başlıyor
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
 • Halil

  Daha nereye gidecekler bilemiyorum valla, yuh dedirtecek bir şey bence

 • Melisa

  Bunun çakmasını yapamazlar her halde :) çok iyi kesinlikle.

 • Remziye

  Ben bir tane isterim bunlardan, daha ne yapabilirlerdi ki zaten. Çok iyi düşünmüşler bence.

 • Batuhan N

  Valla şapka yerine ne olur bilemem ama bu çok tutabilecek bir şeye benziyor.