BASIN YAYIN

BASIN YAYIN

Tokyo’nun Ginza bölgesinde geçtiğimiz Mayıs ayında açılan Morioka Shoten kitabevi bir hafta boyunca sadece bir kitap sergiliyor.

Çevrimiçi videolara dipnotlar koyan uygulama Clipmine, videonun metin tabanlı özetini çıkartıyor ve sizi ilgilendiren kısımlarına atlamanızı sağlıyor.

Ascribe, sanatçıların eserlerinin izlenebilir dijital kopyalarını yapmalarını sağlıyor ve bu eserlerin kopyalanmasını ya da izinsiz kullanılmasını önlüyor.
video

Dokunmatik Braille tablet Blitlab, akışkan madde teknolojisi kullanarak görme engelliler için metni Braille alfabesine çeviriyor.

Haberlerin okuma sürelerini hesaplayan Few Minutes uygulaması, boş zamanınıza göre size haber gösteriyor.

Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan ve içinde tohum gömülü olan çocuk hikaye kitabı, okunduktan sonra ağaca dönüşüyor.

RefreshBox, kişilerin ilgi duyduğu alanlarda haftalık haber bültenlerine abone olmasını ve kendi haber bültenlerini oluşturmasını sağlıyor.

Clipper, hayatı koşuşturma içinde geçen yeni neslin hareket halindeyken dinleyebilmesi için günlük haberlerin yer aldığı bir dakikalık ses klipleri oluşturuyor.
video

Coda Story günümüzün en önemli global olaylarını daha derinlemesine bir formatta bildiren yeni bir haber sitesi.
video

Bir zamanlar en iyi içeriği bulmak için saatlik arşiv görüntülerini taramanın nasıl bir şey olduğunu sadece film editörleri biliyordu. Artık akıllı telefonlar ve tüketici seviyesi kameralar sayesinde uzun videolar çekmek ve video klipler haline...
video

Aldıkları romanı okumayı ihmal edenlere yeniden okumaya başlamaları için hatırlatma tweeti atan bir akıllı kitap ayracı geliştirildi.
video

Bir mecmuanın tirajı tahmin edilebiliyor olmasına rağmen beklenmeyen düşük talepler veya belirli sayıda satış için gerekli minimum baskı sayısı kısıtları, satılmayan gazete ve dergilerin adedinde fazlalığa neden olmaktadır. Satılamayan bu gazete ve dergiler geri...
video

Beğenilen televizyon dizileri çeşitli platformlar üzerinden yeniden izlenebiliyor. Ancak beğenildiği halde çeşitli sebeplerle iptal edilen diziler, birer nostalji olarak kalıyor. Peki ya sevdiğiniz dizi iptal edilirse yeniden yayınlanmasını nasıl sağlayacaksınız? Şimdi İsveç merkezli Reupp...
video

Avustralya merkezli Mailbooks For Good isimli kitap bağışı projesi ile; okunulan kitapların, kitaplara erişimi kısıtlı olan insanlara bağışlanması hedefleniyor.

Hayatınızın bu aşamasına kadar bir çok kez bekleme salonlarında hapsolmuş iseniz; sıranın size gelmesini beklerken masanın üstüne istiflenmiş, çoğu kez tarihi geçmiş dergi ve gazeteleri elinize alıp can sıkıntınızı bir nebze olsun dindirmeyi deneyim...

Daha önce New York Times'ın basın-yayın sektöründeki girişimleri desteklemek adına başlattığı programı sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise benzer bir program yürütmeye başlayan Boston Globe ve projesinden bahsedeceğiz. Boş ofisler Boston Globe sayesinde yeniden canlanıyor! ABD...

TAKİPTE KALIN

3,437BeğenenlerBeğen
37Aboneler+1
100TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et
12GruptakilerGruba Katıl