Acemiler için fren sistemli snowboard

Fren sistemli snowboard

Yeni bir yetenek öğrenmenin verdiği haz paha biçilemez, fakat öğrenirken küçük yardımlar almak utanılacak ve bu hazzı almanıza engel olacak bir şey değil. Kayak sporuna başlamak isteyenler veya başlayıp istediği yere ulaşamamışlar için yeni iş fikirleri arasından seçtiğimiz haberimiz. Boarder Kontrol isimli Snowboard inovasyonu bir girişimcinin tüm kayak dünyasının gerekliliği konusunda hem fikir olduğu yeni buluşu.

Acemi kayakçıların en önemli 2 sıkıntısı durmak ve kayağa yön vermektir. Boarder Kontrol’ün hikayesi de tam burada başlıyor. Avustralyalı Streetboardz, acemilerin sesini yeni bir fikre dönüştürerek özel olarak ürettikleri kayaklara istenildiğinde sökülebilen fren sistemi ekledi. Boarder Kontrol adlı bu kayak sayesinde kayağa yeni başlayan kullanıcılar, kayağa arkadan bağlı kayışı çekerek kayağın yavaşlamasını / durmasını sağlayabiliyorlar. Kayış serbest bırakıldığında ise kayak hareket etmeye devam ediyor. Ek olarak; bu basit fren sistemi manevralara (dönüşlere) elvirişli olarak hazırlanmış. Yukarıdaki videoda kayağı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Profesyonel kayakçılara ve kayak eğitmenlerine göre bu inovasyon sayesinde, eğitim şekilleri değişeceği gibi sporu öğrenmek daha da kolaylaşacak. Sizin de yeteneklerin öğrenimini kolaylaştıracak yeni iş fikirleriniz var mı?

Web sitesi: www.streetboardz.net

PAYLAŞ
Önceki İçerikFratelli La Bufala Bayilik
Sonraki İçerikYeni Başlayanlar için Girişimcilik Ekosistemi
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
  • Ertan

    “Düşe-kalka” öğrenir tabiri vardı eskiden mi diyeceğiz artık? Ben çok mantıklı bir inovasyon olduğunu düşünmüyorum, tamam yardım edebilir ama bisiklet sürmek olsun, snowboarding olsun bu tarz şeyler cidden düşe kalka tecrübeyle öğrenilir. O frenlerle öğrenenleri göreyim ben fren kullanmayı bıraktıklarında neler oluyor görsünler. Profesyonel rampalarda düşüp can tehlikeye atılacağına, amatör pistlerde düşüp küçük sakatlanmalarla kurtulmak daha iyi…