Yenilebilir Hamburger Paketi

Yenilebilir Hamburger Paketi

Gıda sektöründe paketlemenin önemli bir unsur olduğu gerçek. Paketleme işleminde kullanılan malzemelerin ise ekolojik sorunlara yol açtığı ise diğer biri. Bu sorunu çözmek için Brezilyalı Bob’s Fast Food zinciri farklı bir fikirle yola çıkmış: Yenilebilir Hamburger Paketi!

NBS reklam ajansının da katkılarıyla ortaya atılmış bu fikir sayesinde, hamburgerlerin dışında sarılı olan paketler açılmadan hamburgerinizden bir ısırık almanız mümkün. Unutmadan belirtelim, bu paketler pirinçten elde edilmiş. Fikrin asıl amacı aslen, Bob hamburgerlerinin karşı konulmaz bir lezzeti olduğunu vurgulamak. Fakat bununla birlikte kağıt atıklarının da azalmış olmasına katkı sağladığı kesin. Tüketim toplumu olduğumuz şu asırda bu atıkların çevreye vereceği zararı minimuma indirmek için bu fikrin diğer gıda üreticileri tarafından da kullanılmasını temenni ediyoruz.

Kağıdın hamburgerin tadını değiştirebileceğini düşünsekte, Bob’s Fast Food çevresel sorunların giderilmesi için bir adım atmış gibi görünüyor. Sizce bu fikir başka hangi ürünlere uyarlanabilir?

Web Sitesi: www.bobs.com.br
Kaynak: FikirciBaba.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikApple kol saati çıkarma hazırlığında
Sonraki İçerikTürkiye'de son 6 yılda internet yasağı
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
 • Yiğit

  Merhaba peki bu paketleri nasıl edinebiliriz yada sipariş edebilir miyiz? Bu konu da herhangi bir bilgiye sahip misiniz?

  • fikircibaba

   Merhaba, bu paketleri özel olarak yaptırabilirsiniz. Paketler pirinç kullanılarak yapılıyor, muhtemelen Türkiye’de de özel olarak yaptırabileceğiniz gıda firmalı bulabilirsiniz.

 • Ertan

  Yiyeceklerin bu şekilde paketlenmesi pisliktir, tozdur vs… gibi etkenlerden koruması için. Peki ya çalışanların elleri kirliyse ne olacak? Orda çalışan adamın parmaklarını yalamaktan bir farkı yok bence. Ayrıca bu şekilde düşünen diğer insanlar yine bu paketleri çöpe atacak, değişen pek birşey olacağını sanmıyorum…

  • fikircibaba

   Evet haklısınız fakat; zaten yiyeceğiniz ürünü de çalışanlar hazırlıyor. Yediğiniz hamburger veya ürün zaten çoktan birinin ellerinden geçmiş olacak, bunun için eldivenler zaten kullanılıyor artık çoğu yerde. Ayrıca paketi her ne sebeple olursa olsun atmak isteyenler olacaktır tabi ki, hatta paketi yemek isteyenlerin sayısı muhtemelen daha az olacaktır. Fakat bu paketler organik (pirinçten yapılıyor) olduğundan dolayı doğada çözünmeleri diğer malzemelere göre çok çok daha hızlı olacaktır.