ULAŞIM

ULAŞIM

Elektrikli bisiklet kiralama platformu Bizero.

Boğaziçi Üniversitesi’nden genç girişimcilerin projesi Bizero, mobil uygulama üzerinden elektrikli bisiklet kiralama olanağı sunuyor.
Akıllı bisiklet kilidi hırsızlık durumunda alarm veriyor.video

Birisi bisikletinizi çalmaya kalkarsa, akıllı bisiklet kilidi yüksek sesli bir alarm çalıyor ve sahibinin telefonuna bildirim gönderiyor.
İnteraktif yaya geçidi sürücüleri uyarıyor.video

İnteraktif yaya geçidi Starling Crossing, farklı koşullara gerçek zamanlı tepki vererek sürücüleri olası kazalara karşı uyarıyor.
İşveç'te tren yolcuları mikroçip tren bileti kullanıyor.

İsveç demiryolu işletmesi SJ, yolcuların kağıt ya da e-bilet yerine ele implante edilen mikroçip tren bileti kullanmasına olanak sağlıyor.
Çok fonksiyonlu motosiklet kaskı CrossHelmet sürüş deneyimini geliştiriyor.

Sürücünün çevresindeki trafiği 360 derece görmesini sağlayan çok fonksiyonlu motosiklet kaskı, sürüş deneyimini daha güvenli hale getiriyor.
Hollandalı öğrenciler tarafından üretilen dünyanın ilk biyokompozit otomobili Lina.

Hollandalı öğrenciler, dünyanın ilk biyokompozit malzemelerden yapılmış, pille çalışan otomobilini ürettiler.

Evlerini gezginlere ücretsiz açan Nightswapping üyeleri karşılığında diğer üyelerin evinde ücretsiz konaklama sağlayan “Gece” kredileri kazanıyor.

Los Angeles merkezli taşıma ağı Opoli müşterilerin yolculuk ücretini kendilerinin belirlediği bir taksi uygulaması hazırladı.
video

Kitle kaynaklı trafik lambası uygulaması SeeLight, görme engellilerin karşıdan karşıya geçebilmesi için sesli yönlendirmede bulunuyor.
video

Bir Japon mühendis, sırt çantasında taşınabilecek kadar küçük “çanta içinde araba” olarak tanımladığı kişisel ulaşım aracı geliştirdi.
video

Yeni girişim Yellow Backie ile tursitler Amsterdam usulü otostop çekerek yerel bisikletlerin bagaj kısmında ücretsiz yolculuk yapıyor.

United Airlines bazı uçuşlarında, Fulcrum BioEnergy tarafından evsel atıklardan üretilen sürdürülebilir jet yakıtı kullanmaya başlayacak.
video

Güney Afrikalı içki şirketi Edward Snell gece karanlığında yaya güvenliğini sağlamak amacıyla reflektörlü bardak altlığı tasarladı.

Avustralya’nın Yol ve Denizcilik Hizmetleri , Sidney yollarına güneş enerjisi ile çalışan doğa dostu trafik levhaları yerleştirmeye başladı.

Taxi Fabric, umut vadeden Hintli genç tasarımcıların çizimlerini takislerde kullanarak tasarımın gücünü ve zevkini sergiliyor.

Amerika’da JFK Havaalanı 48 milyon dolarlık The Ark adını verdiği, yılda 70.000 hayvanı uçuştan önce ağırlayacak bir terminal tasarladı.

TAKİPTE KALIN

3,437BeğenenlerBeğen
37Aboneler+1
100TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et
12GruptakilerGruba Katıl