ULAŞIM

ULAŞIM

Evlerini gezginlere ücretsiz açan Nightswapping üyeleri karşılığında diğer üyelerin evinde ücretsiz konaklama sağlayan “Gece” kredileri kazanıyor.

Los Angeles merkezli taşıma ağı Opoli müşterilerin yolculuk ücretini kendilerinin belirlediği bir taksi uygulaması hazırladı.
video

Kitle kaynaklı trafik lambası uygulaması SeeLight, görme engellilerin karşıdan karşıya geçebilmesi için sesli yönlendirmede bulunuyor.
video

Bir Japon mühendis, sırt çantasında taşınabilecek kadar küçük “çanta içinde araba” olarak tanımladığı kişisel ulaşım aracı geliştirdi.
video

Yeni girişim Yellow Backie ile tursitler Amsterdam usulü otostop çekerek yerel bisikletlerin bagaj kısmında ücretsiz yolculuk yapıyor.

United Airlines bazı uçuşlarında, Fulcrum BioEnergy tarafından evsel atıklardan üretilen sürdürülebilir jet yakıtı kullanmaya başlayacak.
video

Güney Afrikalı içki şirketi Edward Snell gece karanlığında yaya güvenliğini sağlamak amacıyla reflektörlü bardak altlığı tasarladı.

Avustralya’nın Yol ve Denizcilik Hizmetleri , Sidney yollarına güneş enerjisi ile çalışan doğa dostu trafik levhaları yerleştirmeye başladı.

Taxi Fabric, umut vadeden Hintli genç tasarımcıların çizimlerini takislerde kullanarak tasarımın gücünü ve zevkini sergiliyor.

Amerika’da JFK Havaalanı 48 milyon dolarlık The Ark adını verdiği, yılda 70.000 hayvanı uçuştan önce ağırlayacak bir terminal tasarladı.

Freewire tarafından geliştirilen elektrikli araba için mobil şarj ünitesi Mobi Charger, arabayı 30 dakikada şarj ediyor ve park sorununa çözüm buluyor.
video

Yeşili solumak isteyenlerin isteklerine cevap veren navigasyon uygulaması Walkonomics, kullanıcılarına şehirdeki en yeşil rotayı gösteriyor.
video

Arlanda Havaalanında yolcular gidecekleri yerin iklim koşullarını Climate Portal sayesinde havaalanında deneyimlemeye başlıyorlar.

Akıllı telefonlar için harita uygulaması olan Rudder, kullanıcılarına geceleri en aydınlık yolu göstererek cinsel saldırıları önlemeyi amaçlıyor.

Georgia eyaletinin en büyük şehri Atlanta’da işe giderken toplu taşıma kullananlar her 6 ayda 60 USD’ye kadar para kazanıyor.
video

Doğa dostu olan elektrikli bisiklet Solar Bike, jantlarında bulunan güneş enerjsi panelleri ile şarj oluyor ve şarjı 70 km dayanıyor.

TAKİPTE KALIN

3,692BeğenenlerBeğen
37Aboneler+1
118TakipçilerTakip Et
216TakipçilerTakip Et
12GruptakilerGruba Katıl