Textspresso: Yeni nesil kahve

Zipwhip tarafından üretilen Textspresso adlı espresso makinesi, sms alıp yollayabildiği gibi, aldığı mesajları kahve köpüğünün üzerine yazabiliyor.

Springwise‘ın haberine göre; kullanıcılar siparişlerini vermek için makineye mesaj atıyor. Makine, atılan mesajı algılayarak istelinen bir yazıyı köpüğün üzerine yazıp, kahveyi sıcak tutmak için ısıtıcılı tabakanın üzerinde bekletiyor. Kullanıcı kahvesini buradan alıp sıcak bir şekilde içiyor.

Starbucks’ta uygulanan bardağın üzerine isim yazma işlemini, baristaların yerine makine yapıyor. Kahvenize yazdıracağınız yazıdan, hangi kahvenin size ait olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Aşağıdaki videoda işlem daha detaylı anlatılmış.

Aslında “Bulut Mesajlaşma” servisi veren Zipwhip, Textspresso’yu sadece verdikleri servisi göstermek adına icat etmiş. Yani bu cihazdan bir daha üretmeyi düşünmüyorlar. Cihazın nasıl yapıldığı hakkında bilgiyi aşağıdaki siteden bulabilirsiniz. Cihaz; teknoloji zihinli genç girişimciler için bulunulmaz bir fırsat olarak görünüyor. Kendiniz için bir tane üretmeyi düşünmez miydiniz?

Websitesi: blog.zipwhip.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikSteve Jobs en son ona dokunmuş
Sonraki İçerikDikkat! Bugün grev var
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.