Konser bilet fiyatları katılımcılar tarafından belirlenecek

Konser Bilet Fiyatları

Konser Bilet Fiyatları

Konserler her zaman müzik aşıklarının zor kazanılmış paralarını harcamaları için bir seçenek olmuştur. Bir müzik grubunun konserine olan ilgi arttıkça bilet fiyatları da aynı oranda bütçeye uygun olmayacak şekilde yükselmektedir. Yüksek bilet fiyatları fanların aşık oldukları sanatçıları canlı olarak izleyememelerine sebebiyet vermektedir.

İspanyol organizasyon şirketi Caravana de Emerxencia bu sorunun önemini anlamış olacak ki yeni bir iş fikri geliştirmiş. İnovatif iş fikri sayesinde fanlar; gittikleri konserlerin ücretini girişte ödemek yerine çıkışta ödeyecekler. Ödenecek paraya ise performanstan memnuniyetleri oranında fanlar kendileri karar verecek.

Uygulamanın pilot denemesi 4 Nisan tarihinde Sala Capitol’de (Santiago) gerçekleşecek. Skarallaos, Chotokoeu, Skarnivals ve Swingdigentes adlı grupların performanslarını sergileyeceği konserin ardından fanlar; çıkışta istedikleri ücreti ödeyebilecek. Pilot uygulamanın başarılı olması durumunda bu şekilde yapılacak olan etkinliklerin yaygınlaşacağını düşünüyoruz.

Yüksek bilet fiyatları; özellikle sergilenen düşük performansın ardından fanları hoşnutsuz bırakabilir. Bu yüzden inovatif uygulamanın aslında geç düşünülmüş bir iş modeli olduğunu düşünüyoruz. Radiohead gibi bazı müzik grupları yeni çıkan albümleri için “istediğin kadar öde” modelini kullanmaya başladı bile. Aynı model neden konserler için de uygulanmasın? Sizin de aklınızda kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan yeni iş fikirleri var mı?

Etkinlik Facebook Sayfası: facebook.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikSes tonundan ruh hali analizi
Sonraki İçerikİkbal Bayilik
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.