QR kod ile kot pantolon deneyimi

Hointer QR Kod

Yığınlardan oluşan pantolonlar arasında doğru bedeni aramaktan bıktınız mı? QR kod ile kıyafet alışveriş deneyimini Hointer ile yaşayın.

Gelişen teknoloji ve buna paralel olarak ortaya atılan yeni iş fikirleri hayatları kolaylaştırmaya devam ediyor. Son zamanlarda QR kod (kare kod) kullanılarak sunulan bir hayli iş fikri var. Hointer Mağazalarının sunduğu iş fikri de QR kodları kullananlardan bir tanesi.

Kıyafet alışverişlerinizi yaparken karşınıza çıkan yığınlar dolusu pantalon, gömlek, t-shirt vs… arasından doğru bedeni bulmak zaman zaman bir hayli zor olabiliyor. İşte Hointer burada imdadınıza yetişiyor. Mağaza içerisinde her üründen tek bir parça askılara asılmış durumda ve üzerinde QR kod bulunuyor, denemek istediğiniz ürünü telefonunuza indirdiğiniz özel bir uygulama ile okutup size uygun bedeni seçtikten sonra, uygulama sizi doğru deneme kabinine yönlendiriyor. Deneme kabinine gittiğinizde seçmiş olduğunuz ürünlerin doğru bedenleri sizi orada bekliyor olacak.

Bu iş fikri ile Hointer, başlangıç maliyetlerini düşürmekle kalmamış aynı zamanda kullanıcılara değişik bir alışveriş deneyimi yaratmış görünüyor. Daha az vitrin ürünü ile alandan ve raflardan tasarruf, mağaza içi çalışan sayısının daha az olması ve müşterilerin kendi ürünlerini kendilerinin almasıyla iş gücünden tasarruf gibi maliyet azaltıcı faktörler gözümüzden kaçmadı. Ayrıca mağazayı bu şekilde organize kullanmak verimliliği arttırmış gibi duruyor.

Bu iş fikri geliştirilerek sizce başka hangi alanlarda kullanılabilir?

Websitesi: hointer.com
Kaynak: FikirciBaba.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikİsveç - Türk Bursu
Sonraki İçerik2. Otomotiv Tasarım Yarışması
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
  • Orhan

    Ertan çok yakında Türkiye’de de Koredeki gibi QR kod ile alışverişe başlanacak bundan emin olabilirsin. Ama henüz Türkiyedeki alt yapı buna müsait değil. Ileride akıllı telefonlarda internet kullanımı artıkça bu tür uygulamalarda artacaktır…

  • Ertan

    Türkiye’de şu an QR kodun aktif olarak kullanıldığı iş fikirleri var mı? Arada sırada yolda, tuvalette, masada fln görüyorum reklam amaçlı bırakılıyor sanırım ama herhangi bir iş dalında kullanılıyor mu Türkiye’de onu bilmiyorum. -Kore’de idi galiba- QR kod ile metro istasyonlarında ilan panalorundan qr kodunu okuttuğunuz ürünleri telefonunuzdan sipariş verebiliyordunuz. O tarz birşey olsa güzel olurdu ülkemizde.