GİRİŞİMCİLİK

GİRİŞİMCİLİK

Dünyaca ünlü TED Talks konferans videoları arasından her girişimcinin mutlaka izlemesi gereken ilham verici konuşmaları derledik.

Sosyal ağ profilleriniz üzerinde biraz çalışarak insanların hakkınızda ne düşüneceğini kontrol edebilirsiniz.

Başarılı bir girişimci olmak için, tüm dünyada önde gelen başarılı girişimcilerin iş yaşamına farklı yaklaşımlarını bilmek gerekir.

Medium yazarı ve Hoodie Dude’un kurucusu Sami Kuusela, startup dünyası hakkında yanlış bilinen gerçekleri 6 maddede açıklıyor.

Geleceğinizi bugünden iyileştirmek için Matt Mayberry 5 faklı yol sunuyor, biz de Fikirci Baba olarak bu maddeleri sizinle paylaşıyoruz.

Hayatımızı derinden etkileyen girişimciliğin asıl merkezi Silikon Vadisi’nden girişimcilik hakkında 9 derse bir göz atın.

Bilgiye ve kişilere erişimin çok kolay olduğu dijital çağda, startuplar neden teknoloji konferanslarına katılmalı?

Startup dünyası sıradışı fırsatlar sunuyor, peki ama işten ayrılıp startupa katılmak gerçekten risk almaya değer mi?

Televizyon dünyasının yarattığı startup kültürü algısı ve beraberinde getirdiği basmakalıp düşünceler aslında 5 gizli tehlike barındırıyor.

Startup kurarken bazı şeyleri ücretsiz halledebilmeniz için işinize yarayacak 10 ücretsiz aracı listeledik.

Kendi işini kurmak isteyenlerin ilk yıl işi finanse etmek için bütçe oluştururken atması gereken bazı temel adımlar vardır.

Farklı perspektiften yaklaşımlara ve uzmanlara ulaşmayı sağlaması açısından startup yarışmaları büyük bir fayda sağlıyor.

Potansiyel vaat eden sayısız startup bu önlenebilir 5 felaket nedeniyle sönüp gitmiş ve başarısız olmuştur.

İTÜ ARI Teknokent, Rocket Your Business ile ürün ve servisleri yabancı pazarlara açılmaya hazır firmalar için uluslararası hızlandırma eğitimleri ve kamp programı, yurtdışı iş geliştirme desteği ve uluslararası yatırımcılarla buluşma fırsatlarını bir araya getiriyor.

Türkiye’nin başarılı girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’in, 2015 yılındaki yeni dönemi için başvurular başladı.

Deneyimleri sırasında edindiği bilgileri amatör girişimcilerle paylaşmak isteyen Medal, yeni girişimcilere 21 tavsiye veriyor.

TAKİPTE KALIN

3,692BeğenenlerBeğen
37Aboneler+1
118TakipçilerTakip Et
216TakipçilerTakip Et
12GruptakilerGruba Katıl