Engellilerin tablet kullanımı için stylus kalem

Griffin MouthStick Sylus Kalem

[dropcap]T[/dropcap]eknolojinin nimetlerinden olan tabletlere bir çoğumuz aşinayızdır. Dokunmatik ekranı bulunan bu cihazlar sayesinde dilediğimiz işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Bununla birlikte sormayı unuttuğumuz bir soru var: Bedensel engelliler dokunmatik ekranlı bu cihazlardan nasıl faydalanacak? Griffin‘in ürettiği MouthStcik Stylus kalem, dokunmatik ekranlı cihazlara sınırlı kullanım olanağı bulunan engelli dostlarımız için yeni bir inovasyon.

Griffin MouthStick (Ağız Çubuğu) Stylus kalem, ağız ile kontrol edilebilecek şekilde özel olarak tasarlanmış. Özellikle ellerini kullanamayan engelli dostlarımız, kalem sayesinde erişim zorluğu çektikleri dokunmatik ekranlı tüm cihazları kontrol edebiliyorlar. Üstün tasarımı sayesinde kalem, ağızda uzun süre kalsa bile kullanıcıya bir rahatsızlık vermiyor.

Hekimlerin, engellilerle işbirliği yaparak ürettiği Griffin MouthStick Stylus 4 parçadan oluşuyor; paslanmaz çelikten üretilmiş ağızlık, ağızlık için silikon kaplama, iletken özelliği olan silikon başlığı ve ayarlanabilir alüminyum çubuk. Tüm dokunmatik ekranlı cihazlarda, taşınabilir bilgisayarların klavyelerinde ve Apple Magic Trackpad ile kullanılabilen cihazın fiyatı ise 29.99 USD (54 TL).

Engelli dostlarımızın hayatını kolaylaştıracak yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: griffintechnology.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikCi Gusta Bayilik
Sonraki İçerikNe konuştuğunuzu unutmak uygulama sayesinde tarih oluyor
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.