En değerli cep satışa sunuldu

  Geçen yıl genelindeki 1.9 milyar dolarlık zararının ardından bu yılın ilk çeyreğinde de 1.7 milyar dolar zarar açıklayan İskandinav cep telefonu üreticisi Nokia, sahibi olduğu dünyanın en pahalı ve lüks telefonlarının üreticisi Vertu’yu satmaya hazırlanıyor. Financial Times’ın haberine göre Nokia, alt markası Vertu’nun satışı için hazırlıklara başladı. Adı verilmeyen kaynakların bildirdiğine göre Vertu’yu satın almak isteyenler arasında, Hugo Boss gibi şirketlere de yatırım yapan Permira adlı özel bir sermaye şirketinin adı öne çıkıyor.

  200 MİLYON EURO

  Financial Times’ın haberinde satın alma işleminin 200 milyon Euro karşılığında gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi

  300 BİN EURO’YA DA VAR

  1998’de kurulan Vertu’nun yıllık gelirinin 200 ile 300 milyon Euro arasında değiştiği tahmin ediliyor. El yapımı ve safir, kristal, altın, titantum ve elmas gibi değerli taşların kullanıldığı Vertu cep telefonlarının fiyatları 5 bin 500 ile 300 bin Euro arasında değişiyor.

  Gazete Habertürk

  PAYLAŞ
  Önceki İçerikTürkiye'ye not şoku!
  Sonraki İçerikÇirkinlik ölçer çok acımasız!
  2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.