DEVLET

DEVLET

İnteraktif yaya geçidi sürücüleri uyarıyor.video

İnteraktif yaya geçidi Starling Crossing, farklı koşullara gerçek zamanlı tepki vererek sürücüleri olası kazalara karşı uyarıyor.
Canaria kulaklık, kazaları önlemek için etrafı izliyor ve kullanıcıyı uyarıyor.video

Kazaları önlemek içi uyarıcı görevi gören kulaklık Canaria, astronotların fiziksel ve çevresel durumunu gözlemleyerek uyarıda bulunuyor.
Bisikletlilere Yeşil Işık Yaktıran RFID Etiket

Bisikletlere takılan RFID etiketler sayesinde, bisiklet sürücüsü trafik ışıklarına yaklaştığında bisiklet şeridine yeşil ışık yanıyor.

CitizenLab, vatandaşların yaşadıkları şehir hakkındaki görüşlerini ve fikirlerini yerel yönetimlerle paylaşabilmesi için online platform oluşturdu.

Avustralya’nın Yol ve Denizcilik Hizmetleri , Sidney yollarına güneş enerjisi ile çalışan doğa dostu trafik levhaları yerleştirmeye başladı.

Georgia eyaletinin en büyük şehri Atlanta’da işe giderken toplu taşıma kullananlar her 6 ayda 60 USD’ye kadar para kazanıyor.

Güvenli oylama uygulaması Voatz, vatandaşların seçimlerde akıllı telefonlarından oy kullanmasını sağlıyor.
video

IKEA, çiftlerin özel günlerini tüm dünyadan aileleri ve arkadaşları ile paylaşması için geliştirdiği yeni iş fikriyle sanal düğün hizmeti veriyor.
video

Enerji tasarrufu sağlayan kombi MicroCHP evleri ısıtarak hem enerji üretiyor hem de yıllık 500 GBP’ye varan tasarruf ettiriyor.

Almanya merkezli inovatif platform IDnow, gerekli tüm testleri yaparak müşterileri için kimlik doğrulama işlemi gerçekleştiriyor.

Vahşi hayvanlarla insanlar, tabiatta karşılaştıklarında sonuç iki taraf için de pek hoş olmayabiliyor. Daha önce, araçlar geçerken geyiklerin yola çıkmasını engelleyen DeerDeter'den bahsetmiştik. Şimdi ise WhaleALERT (Balina Alarmı) isimli yeni inovatif uygulamadan bahsedeceğiz. WhaleALERT;...

Kullanıcıların yangın musluğu "evlat edinmesini" sağlayarak, musluğun acil durumlar için kullanılabilir olduğundan emin olunmasını sağlayan Adopt-A-Hyrant şeması hakkında daha önce bilgi vermiştik. Şimdi tanıtacağımız Twitcident isimli inovatif platform ise Twitter kullanıcılarının yerel güncellemelerini analiz ederek...

Başlığı yanlış okumadınız. Yazımız, sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için devlet tarafından geliştirilmiş yeni iş fikri "Adopt-A-Hyrant" (bir yangın musluğu evlat edin) hakkında. Bu inovatif girişim ile Boston (ABD) şehrinde bulunan yangın...

TAKİPTE KALIN

3,436BeğenenlerBeğen
37Aboneler+1
100TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et
12GruptakilerGruba Katıl