Bisiklet yolları için videolu harita

Bisiklet yolları için videolu harita

Bisikletli ulaşımı tercih edenlerin yoğunlukta olmadığı bir ülkede yaşadığımız için yeni iş fikirleri arasından seçtiğimiz bu inovasyon ilginizi çekmeyebilir. Fakat en azından farklı alanlarda uygulanabilirliği konusunda fikir üretebilmek adına üzerinde durulması gereken bir inovasyon olduğunu düşünüyoruz.

Hollanda merkezli Cyclodeo, bisiklet kullanıcılarının bisiklet yolları bulmasına yardımcı olacak yeni bir girişim. Cyclodeo, bisiklet sürücülerinin belirledikleri çıkış noktasından hedef noktasına kadar olan bisiklet yollarını farklı rotalar belirleyerek Google Harita üzerinde gösteriyor. Bisiklet yolları gösterilirken kullanıcıların rota üzerie yüklediği videolardan da ayrıca faydalanılıyor. Her rota için platform üzerinde; yolculuk süresi, ortalama hız, rakım ve kalan mesafe gibi bilgiler istatistik olarak gösteriliyor.

Cyclodeo’nun, harita okumakta güçlük çeken sürücüler için başarılı bir fikir ve uygulama olduğunu düşünüyoruz. Platform sayesinde bisiklet yollarını görüntülemek isteyen kullanıcılar amaçlarına ulaşırken, seyir halinde video çekmek gibi bir hobisi olan bisikletçiler paylaşım için yeni bisiklet sürücüleri buluyor. Yukarıdaki örnek video Kopenhag’da bir bisikletli tarafından çekilmiş.

Video destekli harita uygulamaları geleneksel araç navigasyonu için uygulanabilir mi dersiniz?

Web sitesi: www.cyclodeo.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikHeineken'den sıra dışı iş görüşmesi
Sonraki İçerikWall Street Institute Bayilik
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
  • Mehmet

    İhtiyaçlarımızdan doğan bu icatlar gerçekten işe yarıyor gibi, yinede denemeden bir şey söylemek zor.

  • Hayrettin Uzun

    Üşengeçlik yapar varacağımız yere giden, kestirme yollarını bulmakta kullanırız biz :)

  • Numan Taşdelen

    Bisikleti teşvik etme amaçlı yapılıyorsa, bu kesinlikle işe yarar, tamam belki burada görmek pek mümkün olmaz ama daha farklı yerlerde ilgi göreceği kesin