Ben & Jerry’s Bayilik

Ben & Jerry's

Ben Cohen ile Jerry Greenfield, yemek yemeye bayıldıklarını ama koşmaktan nefret ettiklerini 1966’da birlikte aldıkları bir beden eğitimi dersinde keşfettiler. Aradan yıllar geçti, 1978 yılına geldiklerinde, Ben gelecek vaat etmeyen, düşük maaşlı pek çok sıradan işten kovulmaya devam ederken, Jerry de tıp fakültesine girmek için yaptığı ikinci denemede de başarısız olmuştu. İşte tam o dönemde, ortak tutkuları yemek yemek olan ikili, gelecekleri ile ilgili önemli bir karar verip, kendilerine 5 dolara mal olan bir dondurma yapma kursuna katıldılar. Kursun sonrasında, Vermont, Burlington’daki eski bir benzin istasyonunu bir dondurma dükkanına dönüştüren Ben & Jerry ilk dükkanlarını da böylece açmış oldular.

İşletmelerin içinde yaşadıkları topluma karşı sorumlulukları vardır.’ felsefelerinden hiç vazgeçmeyen Ben & Jerry’s bayilik veren firmalardan biri.

Ben & Jerry’s Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Marka: Ben & Jerry’s
Sektör: Gıda
Kuruluş Yılı: 1978
Merkez: ABD

* İsim Hakkı Bedeli: $32.000
* Dekorasyon Maliyeti: $80.000
* Diğer Maliyetler: $140.000
* Ort. Toplam Maliyet: $250.000

Notlar: * ABD için geçerli bayilik ücretleridir, Türkiye’deki şartlar için Ben & Jerry’s Türkiye ile irtibata geçin.

Web Sitesi: www.benandjerrys.com.tr

[Bayilik Arama Motoru]

PAYLAŞ
Önceki İçerikTüm pillerle çalışan el feneri
Sonraki İçerikÇocuklar için eğlenceli gazete uygulaması
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.