Arabadan geri dönüşümlü bisiklet

Bicycled bisiklet

İmkansız görünse de yollardaki tüm arabaları bisiklete dönüştürmek çevre kirliliğini önlemek adına yararlı olabilir. Lola Madrid adındaki kreatif ajans bu konuda en azından bir adım atarak kullanılamayacak durumda olan eski arabaların parçalarından yararlanarak Bicycled isimli bisiklet modelini geliştirdi.

Bicycled isimli bisikletin iskeleti aracın şasisinden, zinciri aracın vites kayışından ve farı ise aracın gösterge ışığından faydalanılarak yapılıyor. Aracın kaplaması ise sele ve gidon üzerinde kullanılıyor. Her bisiklet farklı bir arabadan yapıldığı için hiç bir bisikletin başka bir benzeri daha yok. Bicycled henüz sadece prototipi oluşturmasına rağmen şimdiden 1000 adet sipariş almış bile. Yukarıdaki video prototipin nasıl yaratıldığını gösteriyor.

Zaten çevre kirliliğini önleyen bisikletler; bir de eski arabaların parçalarından geri dönüşüm yapılarak oluşturulduğunda çevreye olan katkı bir kat daha artıyor. Lola Madrid‘i geri dönüşüm sektöründeki bu yeni iş fikrinden dolayı tebrik ediyoruz.

Sizce çevre kirliliğinin önüne geçmek için başka ne gibi inovasyonlar gerekiyor?

Web sitesi: www.bicycledbikes.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikDöner-chi Bayilik
Sonraki İçerikProfesyonel ses aktörlerinden sesli haber yayını
2012’de girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları en son iş fikirleri, bayilikler, fuarlar, girişimcilik ve internet alanındaki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla kurulmuştur.
  • Duygu

    Türkiyede geçerli olursa başvurabilirim 2 sene sonra :)

  • Fatma H

    Bisikletle ilgili kampanyalar artıyor, çok güzel bir şey, çinide geçerler yakında :)

  • Doğukan

    Hem bisiklete teşvik hem hurdalara son, oldukça güzel bence